Poštujući sve mere bezbednosti, naši tehnolozi i operateri odgovorno sakupljaju otpad sa dogovorene lokacije.
Savremena i održiva rešenja čine okosnicu razvoja Eco Energy divizije.
Razvoj i poslovanje Eco Energy divizije zasnovan je na sinergiji upravljanja otpadom, zaštite životne sredine, tehnologije i ekonomije. Osnovni cilj divizije je obezbeđenje resursne efikasnosti uz optimizaciju troškova proizvodnje kako za potrebe postojećih, tako i za potrebe budućih proizvodnih procesa na lokacijama naših industrijskih kompleksa.
Eco Energy divizija se razvija kroz tehnološki savremene operacije upravljanja otpadom, uključujući reciklažu i dobijanje energije iz alternativnih i obnovljivih izvora.
Usluge upravljanja otpadom realizujemo vođeni strategijom održivog razvoja i primenom principa cirkularne ekonomije.
Strateški važan doprinos Eco Energy divizije ogleda se u dekarbonizaciji izvora toplotne i električne energije potrebne za proizvodne procese hemijske divizije.
Investicijama u obnovljive izvore energije i maksimiziranjem cirkularnosti u proizvodnim procesima cilj je da do 2030. godine postignemo potpunu ugljeničnu neutralnost.
Dekarbonizacija izvora električne energije za 65% do 2028.
Dekarbonizacija električne energije za 35% do 2027. i dekarbonizija 10% toplotne energije+ hemijska reciklaža plastike.
Dekarbonizacija toplotne energije za 20% do 2026.
Dekarbonizacija toplotne energije za 35% do 2025.
Dekarbonizacija toplotne energije za 35% do 2024.
Po ugledu na razvijene države sveta, Eco Energy divizija implementira Waste to Energy koncept iskorišćenja toplotne energije dobijene iz alternativnih energenata sa ciljem dekarbonizacije 70% toplotne energije koja se koristi u proizvodnim procesima hemijske industrije.
Biometan i supstitucija fosilnih goriva obnovljivim izvorima toplotne i električne energije i dekarbonizacija 35% sopstvenih potreba za elektirčnom energijom do 2027 godine.
Rešenje za konačnu dekarbonizaciju je solarna elektrana koja će zadovoljiti preostalih 65% potreba za električnom energijom do 2028. godine.
Za okruženje bez otpada, pružamo usluge upravljanja različitim vrstama industrijskih otpada:
Poštujući sve mere bezbednosti, naši tehnolozi i operateri odgovorno sakupljaju otpad sa dogovorene lokacije.
Različite vrste opasnog i neopasnog otpada skladištimo na organizovan i zakonom regulisan način.
Zbrinjavamo otpad u skladu sa ciljevima održivog razvoja i zaštite životne sredine.
Poslujući prema svim relevantnim zakonskim regulativama, sve delatnosti Elixir Group posvećene su upravljanju otpadom prema 5R principima.
Model kruženja materije odnosno njene ponovne upotrebe doprinosi smanjenju korišćenja energije, sirovina, vode i drugih resursa koji su osnovne industrijske sirovine.
Cirkularna ekonomijaVISOK KVALITET
U skladu sa našom vizijom i opredeljenjem da rešenja baziramo na principima održivog razvoja u našim postrojenjima primenjuje se integrisan pristup kontrole uticaja na životnu sredinu.
Ovakav pristup podrazumeva efikasnost u potrošnji sirovina i energenata, minimiziranje emisija zagađujućih materija i upravljanje otpadom u skladu sa zahtevima zakonske regulative, međunarodnim standardima i primerima najbolje industrijske prakse.
Više o standardimaElixir Group je vodeći proizvođač fosforne kiseline i kompleksnih mineralnih đubriva u Jugoistočnoj Evropi sa dva proizvodna kompleksa u Šapcu i Prahovu. Sa godišnjom proizvodnjom od preko milion tona, 70% proizvoda plasiramo na inostrana tržišta u preko 80 država na svim kontinentima.
VišeElixir Group nudi klijentima usluge i podršku u oblasti logistike i transporta, izgradnje i održavanja, saradnje u oblasti cirkularne ekonomije i upravljanja otpadom, kao i projektantske usluge.
VišeOčuvanje životne sredine od primarnog je značaja za život svakog od nas, kao i život budućih generacija.
Odgovornost
Odgovorni prema okruženju u kom stvaramo, tehnološki procesi u našim postrojenjima usklađeni su sa svim relevantnim zakonskim propisima Republike Srbije i evropskim standardima, direktivama i ciljevima.
Posvećenost
Posvećeni smo globalnim i regionalnim ciljevima održivog razvoja, dekarbonizaciji proizvodnih i poslovnih procesa i kontinuiranim unapređenjima resursne i tehnološke efikasnosti.
Uspešnost
Uspešnost održivog industrijskog razvoja merimo kroz doprinos razvoju lokalnih zajednica i zadovoljstvo naših sugrađana.